Jaki nocleg nad morzem wybrać?

Jaki jest stały cel przeważającej większości polskich wczasowiczów? Oczywiście morze! Bałtyk nieustannie przykuwa klimatem bryzy, piaszczystych plaż i gwarancją pełnego relaksu. Osoby skuszone tymi zaletami powinny przede wszystkim zastanowić się, jaki rodzaj noclegu byłby dla nich najlepszy. Przekrój ofert sprosta każdym wymaganiom. 

Nadmorski hotel

Kiedy mowa o ludziach ceniących sobie luksusowy wypoczynek pierwszym kojarzącym się wyborem jest naturalnie hotel. Oferuje on szereg atrakcji, wspominając, chociażby o salonie SPA, krytych lub otwartych kortach tenisowych, barach z szerokim wyborem trunków i znajdującymi się tam stołami do bilardu czy nawet kręgielnią. Nie sposób przy tym zapomnieć o często wysokim standardzie takiego miejsca.

Istnieją jednak minusy takiego rozwiązania. Pierwszą prozaiczną kwestią są oczywiście wydatki, które zazwyczaj mogą znacznie nadwyrężyć domowy budżet. Druga dotyczy prywatności, zakłócanej przez pokojówki i pozostałych hotelowych gości. Dlatego jest to opcja dla osób nieprzejmujących się kosztami, a chcących odłożyć na bok konieczność organizacji wypoczynku.

Kemping/domek letniskowy

Najkorzystniejszym pod względem finansowym rozwiązaniem jest naturalnie zdecydowanie się na kemping lub domek letniskowy. Jest to jednocześnie coraz powszechniejszy sposób na spędzenie czasu nie tylko nad morzem. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby uskutecznić go w górach czy lasach. Na szczęście cena nie jest jedyną jego zaletą. Sprawdzi się idealnie w przypadku miłośników spokojnego relaksu. Wszystko z powodu odległości od cywilizacji i zgiełku z nią związanego. Wówczas stawia się na kreatywne wykorzystywanie przestrzeni, aby znaleźć jak najlepsze miejsce do rozpalenia ogniska, opalania na leżakach czy pływania.

Przy tym nie jest to opcja dla tej części społeczeństwa, która ceni sobie łatwiejszy dostęp do sklepów, wygody w całym tego słowa znaczeniu (co jest oczywiście kwestią indywidualną) czy luksus.

Apartament

Rozwiązaniem środka, co nie oznacza w żadnym razie, że najgorszym jest wybór apartamentu nad morzem. Łączy on bowiem wysoki poziom mieszkalny z bogatym wyposażeniem, gwarancją prywatności i rozsądną ceną. Często takie apartamenty znajdują się, jeśli nie blisko, to w centrach nadmorskich miast. Dlatego wcześniej wymienieni sympatycy nieco bardziej surowej formy spędzania wolnego czasu nie będą pocieszeni miejskim hałasem i brakiem otwartej naturalnej przestrzeni. Jeśli jednak mowa o miłośnikach wygodnego odpoczywania wśród atrakcji oferowanych przez morze i lokale – nie mogli oni lepiej trafić.

Podsumowanie

Każda z trzech wymienionych opcji ma swoje wady i zalety. Jednak gdyby pokusić się o wybór najbardziej przyjaznego i pewnego, to zdecydowanie byłby to apartament nad morzem. Dzięki niemu nie dość, że wygodnie spędzimy czasu, to na dodatek Bałtyk będzie ciągle stał przed nami otworem!