Inwestycja w złoto

złote sztabki

Często, kiedy mamy dostępną pewną kwotę pieniężną zastanawiamy się co z nią zrobić. Zdrowy rozsądek mówi, żeby zatrzymać ją na dobrze znaną czarną godzinę. Inni z nas mogą chcieć zaryzykować i zainwestować te pieniądze, aby zaprocentowały one w przyszłości. Czemu więc nie zainwestować w złoto? Jest to stosunkowo pewna inwestycja, która zawsze będzie miała jakąś wartość w końcu to jednak złoto!

Złoto to majątek

Metale szlachetne takie jak złoto są częścią naszego majątku, zupełnie jak nieruchomości, czy inne środki trwałe takie jak dzieła sztuki. Czasami kupujemy je, aby budować nasz majątek, a czasami chcemy je kupić taniej, a potem sprzedać drożej i w taki sposób nabyć kolejne części majątku. Gdzie kupić złoto?

Jaką postać wybrać?

Na samym początku musimy sobie odpowiedzieć na to, w jakiej postaci złote monetychcemy zakupić drogocenny kruszec. Do wybory mamy złote sztaby i sztabki jak o monety bulionowe. W obu przypadkach ta cena bierze pod uwagę aktualną wartość złota oraz dodaną marżę dealera, który sprzedaje nam sztabkę czy monetę. Zakładając, że chcemy zainwestować mniej, lepszym pomysłem będzie zakup monet. Gdy je kupimy, to w prosty sposób będziemy mogli się ich pozbyć i co ważniejsze dla laików – łatwiej sprawdzić ich autentyczność

Ekonomia

góra złotaPrzy większych inwestycjach ekonomicznych lepszym pomysłem będzie skorzystanie z ofert sztabek. Najmniejsze z nich ważą zaledwie 1 gram, jednak najczęściej spotyka się gramatury 100 g, 250 g, 500 g i 1000 g. Ta ostatnia kosztuje obecnie około 150-200 tysięcy. Niesamowite prawda? Wartość mieszkania w naszej ręce. Ważne jest, aby korzystać ze sprawdzonych źródeł i kupować złoto ze znanych miejsc. Nikt nie sprzedaje okazyjnie bulionu!

Podsumowanie

Złoto to całkiem ciekawa inwestycja dla tych, którzy nie wiedzą co zrobić ze swoimi pieniędzmi. Zadbajmy jednak o swoje bezpieczeństwo i kupujmy złoto od dealerów, którzy sprzedają autentyczne sztabki i monety. Nikt przecież nie chce skończyć z fałszywym złotem, gdyż nie tylko stracimy czas i pieniądze, ale także nie będziemy chcieli już nigdy inwestować!